תפסיקו להשתעבד לדירות! לא לקנות דירות!

בתהליך הליווי לרכישת נדל"ן ייעצתי לשני זוגות השבוע לא לרכוש דירות מסוימות שמאוד רצו. נכון, המחיר ככל הנראה יעלה ו…? נכון, הם יפספסו עסקה שרצו ו…?

עם אחד הזוגות שייעצתי להם השבוע, הבעל יצא להתאוורר, דפק סיגריה וחזר עצבני ואמר "לא מעניין אותי בן, אני קונה את הדירה הזאת" אז איחלתי להם בהצלחה. באותו הערב הם ביקשו זום והחליטו לרדת מהרכישה לאחר שהסברתי להם שהם פשוט יהרגו את עצמם עם משכנתה שתמצוץ להם את החיים, למרות שלי מסתדר לסגור עסקה יפה. אז יכולתי לסגור עסקה ו…? זורק זוג צעיר להר געש לוהט כשהיועץ הפיננסי שלנו אומר לי שבוודאות יהיו להם בעיות. זו הסיבה שאני עובד עם יועצים פיננסים לרוב, בשביל לא לקנות דירות בכל מחיר ובכל מצב. אז ל 10%-15% אני ממליץ פשוט לא לקנות דירות!

אם זה החיים שלכם או נדל"ן תבחרו בחיים:

אם קניית הדירה באה על חשבון החינוך תעשו פרסה, אם קניית הדירה באה על חשבון הזוגיות – פרססו, אם קניית הדירה באה על החשבון החופשות היחידות שלכם, אם זה בא על חשבון החינוך והחוגים של הילדים שלכם, אם קניית הדירה באה על חשבון הזמן הפנוי היחידי שלכם ואתם צריכים לעבוד 28 שעות ביום בשביל לסגור משכנתה, אם קניית דירה באה על חשבון הבריאות הפיזית והנפשית שלכם, כפרה עליכם -לא לקנות!

מישהו הבטיח לכם שתחיו עד 150 שנה? אז למה לשעבד את עצמכם במקום לבוא מפוזיציה? למה לא לנסות להשקיע בעצמנו ו"להשביח" את ההכנסות שלנו? למה לא ללמוד דברים שיכניסו לנו עוד קצת מהצד במקום לקחת הלוואה על הלוואה על הלוואה בשביל להיות "בעלי דירה", תנו לי לגלות לכם שהדירה לא שלכם, היא של הבנק וחברת הביטוח וחברות האשראי וכל הנושים שמחכים בנישות שקטות לאנשים שלא משלמים להם בזמן…

המחירים שוברים שיא:

מחירי הנדל"ן שוברים שיאים והמצב די מטריד האמת, וככל שמחירי הנדל"ן עולים כך ההשתעבדות גדולה יותר. תפסיקו כבר להרוג את עצמכם! תתחרפנו על החינוך, על הרווחה הנפשית שלכם ושל ילדכם, לא על בלוקים. מה מרגש ועוצמתי יותר? שהילד/ה שלכם יתקבלו לקורס טייס יוקרתי או שיגידו לכם "וואו פינת אוכל מוגדרת יפה יש פה" ? תשקיעו בדברים המשמעותיים בחיים, המשמעות מייצרת דברים שהכסף לא יקנה לעולם. חינוך, בריאות, תזונה, פנאי, תחביבים, לימודים(לא רק אקדמיה) זה מה שבאמת זוכרים בסוף.

בסוף זה 4 קירות, זה לא מה שיעשה אתכם מאושרים:

תפסיקו לרוץ אחרי פרסומות ושיווק מפוצץ, בסוף אתם תשארו עם 4 קירות שתתרגלו אליהם די מהר ותבכו על החיים שלכם. תקנו רק איפה שאתם יכולים! המחשבה העתיקה של הורינו ש"כל אחד צריך דירה" רלוונטית לפעם לא לעולם מלא הקצב של היום.

לא כל אחד חייב בעלות על דירה, וזה בסדר לגור בשכירות. הרי איפה ההגיון? כי אם המחיר עלה אצלנו, השכן שהדשא שלו ירוק יותר ירצה על הנכס שלו פחות? זו משאלת לב של הקונים שקופצים ראש לעסקה. "אני אקנה בזול, אזמבר את הבא אחרי, אבל כשאקנה, אקנה מזוג שמתגרש בדיוק או דירת ירושה וככה אעשה סיבוב". מה שלרוב לא באמת מתיישב עם המציאות.

במציאות של היום מוכרים "ביקר" ומרגישים שהתעשרנו, יוצאים לשוק…מחפשים ולא מוצאים כלום ומבינים שמה שהיה שלנו היה הכי טוב. בחולון מוכר מכר למכר שלי במחיר של 2.05 דירת 5 חדרים יפה ומרווחת, חודשיים אחרי לא מצא דירה והציע למכר שלי 2.4m אתם קולטים?! אז אולי הדשא של השכן סתם נראה ירוק יותר? אם נבדוק היטב, נגלה שהדשא אולי בכלל סינטטי.

אל תקנו דירות בשביל להשתעבד קנו דירות בשביל לצאת לחופש כלכלי, או במילים אחרות, קנו רק איפה שאתם יכולים להשקעה(אם הגעתם למסקנה שנדל"ן חשוב להחזיק) ותשאירו לעצמכם קצת עודף במקום להיחנק עד האגורה האחרונה כאשר כל תזוזת ריבית או שיפוץ לא צפוי יכולה לרסק את התא המשפחתי שבניתם בעמל רב.

לטחון את עצמנו 28 שעות ביום בשביל 4 קירות? ומה עם הרווחה הנפשית שלנו? הנפש חשובה מכסף וקשה לשפץ אותה. אל תשתעבדו במרוץ הזה שגם ככה לא פשוט, זה לא שווה את הסטרס והלחץ. קודם כל אנחנו אחרי זה כל השאר. זהו פרקתי.

אהבתם? מוזמנים לשתף.

הישארו מעודכנים ואל תפספסו הצטרפו כמנויים בחינם כמו אלפי חברים וקבלו עדכונים חמים ישירות למייל שלכם

מוזמנים להרשם לניוזלטר שלי ולקבל ממני עדכונים בכל פעם שעולה תוכן חדש.

השאירו פרטים מלאים:

הישארו מעודכנים ואל תפספסו הצטרפו כמנויים בחינם כמו אלפי חברים וקבלו עדכונים חמים ישירות למייל שלכם

מוזמנים להרשם לניוזלטר שלי ולקבל ממני עדכונים בכל פעם שעולה תוכן חדש.

עלו לאחרונה...

כל התוכן הכי עדכני נמצא כאן.

סקירת ענף הנדל"ן למגורים - מאי 2024

סקירת ענף הנדל"ן למגורים – מאי 2024 | בן סולומון

כיצד הריבית תשפיע על מחירי הדירות ב-2024?

כיצד הריבית תשפיע על מחירי הדירות ב-2024?

נתוני הלמ"ס: ירידה בהתחלות הבנייה, עלייה בגמר בנייה

נתוני הלמ"ס חושפים: כמה דירות החלו להיבנות ברבעון הראשון של 2024?

אולי גם אלו יעניינו אותך...

סקירת ענף הנדל"ן למגורים - מאי 2024

סקירת ענף הנדל"ן למגורים – מאי 2024 | בן סולומון

כיצד הריבית תשפיע על מחירי הדירות ב-2024?

כיצד הריבית תשפיע על מחירי הדירות ב-2024?

נתוני הלמ"ס: ירידה בהתחלות הבנייה, עלייה בגמר בנייה

נתוני הלמ"ס חושפים: כמה דירות החלו להיבנות ברבעון הראשון של 2024?

הנחות גדולות מדי - קאטץ'?

אז מה אחרי הפריסייל? עסקאות מפתות עם הנחות גדולות מידי – חלק 3

הנחות על דירות בפריסייל

אז מה אחרי הפריסייל? אל תקנו הנחות, תקנו עסקאות טובות – חלק 2

סקירת ענף הנדל"ן למגורים - אפריל 2024

סקירת ענף הנדל"ן למגורים – אפריל 2024 | בן סולומון

קרקעות חקלאיות בכלום כסף

קרקעות חקלאיות במחירים מפתים: כדאי לעשות עסקאות כאלה? ואיך כל זה קשור לשבועת הרופאים?

איך קונים נכון בפריסייל?

אז מה אחרי הפריסייל? הגל הבא ואיך קונים נכון בפריסייל – חלק 1

מדד מחירי תשומות הבנייה - מה היה השינוי בחודש מאי 2024? - קליקת הנדל"ן

מדד תשומות הבנייה – מה היה השינוי בחודש מאי 2024? – בן סולומון

מדד מחירי הדירות בישראל - מרץ-אפריל 2024

מדד מחירי הדירות – מה היה השינוי בין מרץ לאפריל 2024? – בן סולומון

המוצר נוסף לעגלה

לאן ממשיכים?

דילוג לתוכן