נדל"ן מסחרי בקורונה והשינויים שהשוק עובר

מה אתם חייבים לדעת על נדל"ן מסחרי בימי הקורונה, מה נשתנה?

תהליכים של עשור קרו במספר חודשים: 

הקורונה האיצה תהליכים שהיו אמורים לקחת לפחות עשור. היא דחסה הכל בכמה חודשים ואמרה לכולנו "סתמו, תסתדרו, תתארגנו מחדש". ברמת הנדל"ן המסחרי זו רק ההתחלה, עשרות אלפי מטרים שנבנו בשנים האחרונות ככל הנראה יוסבו למגורים.

בואו נגיד את האמת – גם אם השוק יחזור לסדרו בעוד חודשיים(מה שלא יקרה ככל הנראה) יקח לשוק זמן להתאושש. כידוע, אנשים אוהבים אזורי נוחות, ואם ההייטק מצא שעבודה מהבית בצורה היברדית(בית+משרד) הוא שילוב שעובד טוב ולא פוגע בתפוקות, מה עם כל החברות שמאמינות שלא צריך כבר משרדים מפונפנים וענקיים?

אני אישית מ 2018 בחללים משותפים ב we work, משרדון חמוד שנותן עבודה, חללים ענקיים ומעוצבים וחדרי ישיבות מתקדמים, מטבח מפואר כולל בר, לובי מושקע ומהמם, מה אני צריך יותר? מה צריך יותר בנאדם שמתעסק במקצוע של אנשים? ש90% מהזמן בפגישות מחוץ למשרד? גם כשאנו גדלים…אותה האסטרטגיה, מינימום הוצאות מקסימום הכנסות. את הכסף שחסכתי על קירות אני משקיע בפיתוח הצוותים, בלקוחות, בטכנולוגיה, בתוכן איכותי. לא מעניין אותי המשרד, אותי מעניין השורה התחתונה – מה נכנס ומה יצא ואיך נתתי ללקוחות שלי ערך מוסף בכל פעם שפנו אלי. זה מה שחשוב בעידן שלנו. לא ספה מעור של תנין שבתקציב שלה הייתי מפנק עובד בצוות באיזו חופשה משפחתית מושקעת. האינטרנט, יברך אותו האל, פתח בפנינו אפשרויות מדהימות. איש עסקים יכול לשבת בתחתונים בבית 10 שעות ביום ולגלגל מיליונים, לפני שני עשורים לא חלמנו על זה.

עלויות גבוהות שכבר לא מצדיקות את הערך שמשרד נותן:

עד אפריל 2018 על משרד בבאר שבע של כ 70 מ"ר הייתי משלם כולל הוצאות משרד כ 8,000 בחודש… רק ארנונה כ 2000 בחודש! התבלבלו, חשבו שהמשרד בלאס וגאס. היום בחצי מזה יש לי משרדים איפה שאני רק רוצה ובכל הערים המרכזיות. We work פרוסים בכל הארץ וכולל הוצאות – 5,000 עם מסאג' בראש. היום אומנם אני גר ברמת גן אבל זה אותו השיט.

ארנונה מטורפת, שבעלות שלה אני כותב 20 עמודים מהספרים החדשים שהולכים לצאת. עבודת המטה תישאר במשרדים, ותהיה תעסוקה מעורבת:

אזור הנוחות עוד יגדל ויהיו לא מעט שיגידו "כולם עובדים" מהבית, למעט עבודת המטה, פעם בשבוע נשכור אולם ישיבות גדול בשביל לשמור על המוטיבציה והחיבור של העובדים לארגון".

פורנו של הסחות דעת:

מחירי השכירויות בשפל, מחירים נמוכים אין ספק, לא זכורה לי תקופה כזו, והממשלה חייבת לעזור גם ליזמים שבנו ובנו בגלל כל מיני הבטחות ונשארו עם מנופים באוויר.

הפוזה הזו  של משרדים מפונפנים הייתה נכונה לתקופות בהן רף הגירוי שלנו היה נמוך, היום, בפורנו של הסחות הדעות שאנו חיים איתו, ובעיות הקשב וריצוד המסכים על הכביש, אתר אינטרנט והעבודה ברשתות החברתיות הם המשרדים החדשים במרחב, הכתיבה והתוכן האיכותי הם העובדים. בסוף…הכל מסתכם באנשים.

מי שצריך לעשות שינוי לעניין העתקת משרד שידבר איתי, בתקופה הזו, כל שקל חשוב…אף אחד לא יעזור לנו אם לא נעזור לעצמנו. תשקיעו באנשים את הכסף שאתם שורפים על ארנונות במחירים של חיסול עסקים. אם הממשלה הייתה אומרת לדוגמה "עסק קטן שמכניס עד…ישלם ארנונה בגובה של…" זה היה נהדר.

לא הגיוני שעסק קטן ישלם ארנונה של 2000 שקל בחודש בתוספת השכירות. זה פשוט להרוג עסקים ולגזור עליהם לא לגדול. מה אם את הכסף הזה העסקים היו משקיעים בעובד? המשק היה צומח, פחות מובטלים, עסקים צומחים.

אהבתם? מוזמנים לשתף.

הישארו מעודכנים ואל תפספסו הצטרפו כמנויים בחינם כמו אלפי חברים וקבלו עדכונים חמים ישירות למייל שלכם

מוזמנים להרשם לניוזלטר שלי ולקבל ממני עדכונים בכל פעם שעולה תוכן חדש.

השאירו פרטים מלאים:

הישארו מעודכנים ואל תפספסו הצטרפו כמנויים בחינם כמו אלפי חברים וקבלו עדכונים חמים ישירות למייל שלכם

מוזמנים להרשם לניוזלטר שלי ולקבל ממני עדכונים בכל פעם שעולה תוכן חדש.

עלו לאחרונה...

כל התוכן הכי עדכני נמצא כאן.

רכישת דירה למטרת מכירה

רכישת דירה במטרה למכור אותה: עדיין משתלם?

נתונים על אחוז הדירות המושכרות בישראל לפי אזורים על פי הלמ"ס לשנת 2023

שוק השכירות בישראל: נתוני הלמ"ס נחשפים, אלה הערים המובילות

לקנות או לשכור דירה - מה עדיף?

לקנות או לשכור דירה – מה עדיף?

אולי גם אלו יעניינו אותך...

נדל"ן מסחרי - קניית משרדים מגרשים לבנייה בכל הארץ

נדל"ן מסחרי – קניית משרדים/מגרשים לבנייה בכל הארץ | בן סולומון

המוצר נוסף לעגלה

לאן ממשיכים?

דילוג לתוכן