איך לא לשווק נדל"ן ברשתות החברתיות?

1. "להגיד לאנשי המשרד להגיב בשביל ליצור ביקוש"

משווקים יקרים – זה פתטי להגיד לכל עובדי המשרד להגיב על פוסטים "מה המחיר?/פרטים/מעוניין" או כל מיני דברים טיפשיים שכאלה, בחייאת לא עשו אותנו באצבע וזה פשוט קובר את החברה ברמת האמון ל 0. ובנדל"ן בלי אמינות, עדיף ללכת להכין חמוצים במלח. אנשים כל כך נזהרים היום, למה זה טוב? ואז כשלוחצים על פרופילי המגיבים…כולם באותו המשרד, לפחות תסתירו את מקום העבודה, פוסטים שונים, משהו…

יש שיטות הרבה יותר טובות לשיווק, כמו למשל לתת תוכן וערך מוסף, לענות על שאלות בוערות, חסר על מה לדבר? אני יכול לנאום במשך שנים רק נדל"ן, זה תחום כל כך עמוק, מעניין ומרתק.

2. לא לכתוב מחיר

בחייאת דינקום אנחנו לא בתחילת שנות ה2000, תפסיקו להסתיר מחירים, הרגתם את רבי. זה מצחיק – את הדייט/הקקי הראשון של הילד, היומהולדת של סבתא מפרסמים בריש גלי, אבל מחיר? ברשתות חברתיות החוקים ונורמות הפרסום שונים, והדבר הכי חשוב בפרסום ברשתות – שקיפות.

חוק מספר 1 בשיווק נדל"ן ברשתות חברתיות – שקיפות בפרסום. תעגלו גודל מרפסת מ 19.5 מטר ל כ20 מטר, כתבו מילים מפוצצות, הכל טוב…אבל אם אתם רוצים לייצר אמינות לאורך זמן – כתבו מחיר ופרטים מלאים. למה לכתוב מחיר – לאנשים כבר יצא מהאף "בפרטי". מה אני יוצא איתך לדייט? התחתנו? כתוב פרטים, מחיר ותעזוב אותי לנפשי.

אם אתה מסתיר מחיר ככל הנראה המחיר הוא הזוי, כי הרי ביד 2 נקבת מחיר למודעה, אז מה הקטע? לספר ש "זה מקפיץ את הפוסט" "מקדם את המודעה" זה בולשיט, זה להתעסק בכמות במקום באיכות. לא הוכח באופן חד משמעי ש"מה המחיר?" סוגר עסקאות כי זה כאילו יוצר ביקוש…מה שטוב ומשווק נכון, נמכר, ואם צריך להחליט "להקפיץ מודעה" או שקיפות, עדיף שקיפות. נדל"ן זה אנשים, ועם אנשים ולקוחות לנדל"ן עדיף קשרים ארוכים ולא סטוצים, אם בא לכם לבנות מותג חזק ויציב.

מעניין איך באורח פלא, כשיש מחיר שהמשווק מאמין שהוא אטרקטיבי, המחיר מפורסם כשמסביב פרחים יפים. את הסתירה הזו, אתה לא צריך בעסק שלך – תהיה שקוף, פשוט, אם יתאים לקונה, הוא יפנה אליך. ולמי יש כוח להתעסק עם 50 סקרנים לא בשלים? לא עדיף שניים שיכתבו לנו בפרטי בדיסקרטיות "מעניין אותי הנכס שפירסמת, אשמח שתתאם לי, הנייד שלי הוא 050….". ורוב הסיכויים שאחד מהם גם יקנה.

אם תבחנו 500 משרדי נדל"ן שמפרסמים בלי מחיר ועם מחיר, תראו שהסטטיסטיקה היא לטובת השקופים בפרסום.

הם בדרך כלל גם יודעים לייצר עסקאות אטרקטיביות. איך אני יודע? סרקנו מעל 500 מודעות, שאלנו מאות מתווכים ומשווקים. בחייאת, בואו נפרסם פרטים ומחירים.

בהצלחה חברים שלי,

לחיי השיווק השקוף אינעל שרולוק

אהבתם? מוזמנים לשתף.

הישארו מעודכנים ואל תפספסו הצטרפו כמנויים בחינם כמו אלפי חברים וקבלו עדכונים חמים ישירות למייל שלכם

מוזמנים להרשם לניוזלטר שלי ולקבל ממני עדכונים בכל פעם שעולה תוכן חדש.

השאירו פרטים מלאים:

הישארו מעודכנים ואל תפספסו הצטרפו כמנויים בחינם כמו אלפי חברים וקבלו עדכונים חמים ישירות למייל שלכם

מוזמנים להרשם לניוזלטר שלי ולקבל ממני עדכונים בכל פעם שעולה תוכן חדש.

עלו לאחרונה...

כל התוכן הכי עדכני נמצא כאן.

מי יקבל יותר - קבוצת רוכשים או קונה יחיד?

"אני לא רוצה לשלם על שירות, אני יכול ללכת לקבלן לבד ולהשיג מחירים"

האם כדאי לי לקנות דירה בפריפריה עם הון ראשוני של 100 אלף בלבד?

באיזו עיר ההנחה הכי גדולה ברכישת דירה?

באיזו עיר מקבלים את ההנחות הגדולות ביותר? איך תל אביב קשורה לדימונה?

אולי גם אלו יעניינו אותך...

שיווק נדל"ן חכם

שיווק נדל"ן חכם

איך לא לשווק נדל"ן בעידן שלנו?

איך לא לשווק נדל"ן בעידן שלנו?

איך אנשי שיווק מנצלים את השם תל אביב

איך אנשי שיווק מנצלים את "תל אביב" בלי שתל אביב דורשת כסף על השם שלה?

המוצר נוסף לעגלה

לאן ממשיכים?

דילוג לתוכן